Viac sa o týchto štyroch védických pravdách (4 tattvas), princípoch života dozviete z ranných správ Paramahamsa Nithyanandu v priamom prenose denne od 2:30 hod. na Nithyananda TV s prekladom do slovenčiny na Ustream !

štvrtok 23. septembra 2010

O tisícročnom posvätnom banyán strome v Nithyananda ašráme.
Keď som prvý krát počul o banyán strome v Nithyananda ašráme nevedel som sa dočkať kedy ho budem môcť navštívíť. Hneď ako som dorazil na 21-dňový program Inner Awakening toto bol prvé miesto kam som zamieril. Keď som sa priblížil k tomuto preslávenému miestu, zazrel som na nápis so slovami: “Tráviť čas pod týmto stromom je meditácia sama o sebe.” Aký nádherný spôsob predstaviť návštevníkom toto nádherné miesto, pomyslel som si.

Hneď ako som zazrel tohto mysteriózneho mohykána, premkol ma podobný pocit ako keď som prvý krát videl Grand Canyon. Zostal som úplne bez slov a aj hlas v mojej mysli úplne zmĺkol. Nazývať tento nádherný úkaz čisto ako “strom” je silné podceňovanie. Toto sa nedá nazvať ničím iným ako nádherným prírodným úkazom.

Jeho kmeň je tak mohutný a rozsiahly, že jediný spôsob ako ho môžem popísať je niečo ako 50 obrovských stromov poprepletaných navzájom. Každá konár nie len vyrastá zo samotného kmeňa, ale zároveň sa aj ťahá smerom k zemi, kde po dlhom čase dosiahne zem, zapustí korene a pomaly vytvorí ďaľší kmeň.

Keď som pomaly prechádzal po obvode tohto 1000-ročného giganta, bol som ohúrený jeho silnou energiou. Cítil som, ako z neho vyžaruje silné ticho a preniká hlboko do môjho srdca. Doma by som musel sedieť v meditácii minimálne hodinu aby sa moja myseľ dokázala ukľudniť do takéhoto stavu vnútorného ticha. Pod banyán stromom mi to trvalo sotva 30 sekúnd. Sedieť v tomto energetickom poli je ako sedieť vedľa Budhu. Niet divu, že aj Swami Nithyananda začína každý deň práve na tomto mieste.Paramahamsa Nithyananda pod banyán stromom

Okrem iného banyán strom má aj silné liečivé účinky. Jeho listy sa používajú na výrobu vibhuti, čo je posvätný liečivý popol. Dokonca aj listy ktoré opadli zo stromu majú zázračné účinky. Len držať list v ruke je ako držať v ruke liečivú energiu. Mnohí z účastníkov programu trpeli na rôzne poruchy spánku a bolo nám povedané, že si máme jednoducho dať jeden list pod vankúš a problémy zmiznú. Verte či neverte, už prvá noc bola ako by sme spali v perinke.

Snáď najlepším spôsobom ako opísať banyán strom bude z perspektívy veveričiek a sôv, ktoré ho obývajú a aj jogínov ktorí vyhľadávajú jeho energiu. Banyán strom je pre nich domovom. To musíte jednoducho zažiť na vlastnej koži….. nájdite si svoje tiché miestečko, sadnite si a v tichosti splyňte s tichom tohto mystického mohykána. 


Od účastníka Inner Awakening programu

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára