Viac sa o týchto štyroch védických pravdách (4 tattvas), princípoch života dozviete z ranných správ Paramahamsa Nithyanandu v priamom prenose denne od 2:30 hod. na Nithyananda TV s prekladom do slovenčiny na Ustream !

Staňte sa dobrovoľníkom...

Chcete zažiť explóziu do osvietenia!?  

"Seva" je dobrovoľnícka práca. 
Seva je cesta k transformácii, k osvieteniu. 
Staňte sa dobrovoľníkom! 

Chcete zažiť explóziu do osvietenia? 

Seva je dobrovoľnícka práca.Seva je cesta k transformácii, k osvieteniu. 

Staňte sa dobrovoľníkom!Zúčastnite sa dobrovoľníckej práce pre Slovensko na rozširovaní vedomia osvietenia medzi nových ľudí po celom svete.
Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorý by venovali dobrovoľníckej práci (Seva).

Seva je proces, pri ktorom sa učíme konať pre vyššie dobro ako je naše vlastné. Ľudia sa celý život zameriavajú na konanie pre vlastné pohodlie, blahobyt a dobro. Práca pre vyššie dobro, práca ktorá benefituje komunite, spoločnosti, celému ľudstvu ba dokonca celému vesmíru je krásny spôsob ako sa zbaviť svojho ega. Naučiť sa konať bez toho, aby sme sledovali len svoj vlastný záujem a venovať svoj čas, svoj talent, svoju kreativitu alebo svoje bohatstvo - nech je to už v akejkoľvek forme - je jedna z ciest ako prekonať svoju identitu, prelomiť svoje egoistické vzorce a explodóvať do osvietenia.

Na Slovensku máme limitované a značne nedostačujúce množstvo dobrovoľníkov, ktorí sa aktívne venujú rozširovaniu vedy osvietenia na Slovensku. Ak chceme osloviť viac miest, umožniť viacerým ľudom aby zažívali tak fantastické zážitky, aké zažívate vy na pravidelných satsangoch, ktoré sa konajú v našich meditačných centrách, potrebujeme väčšiu armádu dobrovoľníkov.

Slovensko ma obrovský potenciál prerásť do osvietenej spoločnosti a to vďaka vášnivému duchu, silnej oddanosti a sebaobetovaniu obrovskej intezity, keď sa zapáli pre tú správnu vec. Svedčia o tom webináre, ktoré sú úžasným úspechom. (Dokonca aj Swamiji pri posledom webinári, keď videl to množstvo ľudí na Slovensku povedal: Wow!) Slovensko obrovskú intenzitu, obrovský oheň, ktorý keď je zapálený pre spoločný zámer môže doslova EXPLODOVAŤ.

Vždy keď sa stretávate s učením Majstra v akejkoľvek forme, či už slovnej alebo písomnej, je to akoby ste sedeli priamo pri Majstrovi samotnom a vyžarovali jeho vôňu do celého sveta. Swamiji povedal, že vždy keď preberieme do rúk zodpovednosť, automaticky sa náš dych predĺži, čo vedie k vyššiemu príjmu prany do nášho tela, do lepšieho vytvárania samany - energie ktorá odĺahčuje naše telo aj naše vedomie. Swamiji hovorí, že na to aby sa jeho učenie stalo trvalou súčasťou našej bio-pamäte potrebujeme denne 1200 dlhých nádychov, ktoré máme získať buď intezívnym cvičením alebo prebratím zodpovednosti. Takže neváhajte a vrhnite sa nebojácne do práce pre misiu Avatára a púšťajme spolu vedu osvietenia, ktorá vám pomáha žiť kvalitnejší život, do sveta medzi ďaľších ľudí. Nenechávajme si jej benefity len sai pre seba, ale roznesme ho do celého Slovenska.
Prihlášky o dobrovoľnícku prácu zasielajte na slovakia.shivaloka@gmail.com.
MOŽNOSTI DOROVOĽNÍCKEJ PRÁCE
 1. V súčastnosti hľadáme prekladateľov, ktori by mohli začať tlmočiť ranné správy a prekladateľov, ktorí by ich prekladali do písomnej formy. Ak máte schopnosť prekladania z angličtiny a ste ochotní obetovať svoj čas dobrovoľníckej práci, dajte nám vedieť o svojom talente.
 2. Hľadajú sa ľudia, ktorí by boli ochotní oslovovať priateľov, kolegov, známich a skupiny ľudí, ktorí by boli otvorení učeniam o védach, o osvietených pravdách, o živote a pozvali ich na pravidelné satsangy vo vašom meste, alebo by mali záujem byť súčasťou našej databázy. 
 3. Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorí by viedli týždenné satsangy - meditačné stretnutia vo svojom meste. Meditačné stretnutiepozostáva z meditácie alebo kriye a jednej Swamiho prednášky a Nithya duchovného liečenia na konci.
 4. Do chodu misie na Slovensku máte možnosť prispieť aj finančne. Swamiji sa vyjadril už minulý rok, že Slovensko bude mať védsky chrám a že on sám príde na Slovensko ak sa to podarí. Swamiji sa totižto rozhodol, že už nevycestuje nikam, kde nie je védsky chrám. Na výstavbu a údržbu chrámu je nevyhnutné množstvo finančných dotácií a sanga môže už v súčastnosti začať pracovať na vybudovaní tohto kapitálu pravidelným prispievaním sange. V tomto ohľade máte tieto 3 možnosti:
  • Posielajte mesačný príspevok na chod Nithyananda meditačnej akadémia Slovakia v ľubovolnej výške alebo v minimálnej výške 3 Eurá na chod nášho centra Slovakia Shivaloka v Poprade.
  • Staňte sa Satsangi: Prispievajte mesačne sumou ktorá sa rovná jednému dňu z vášho mesačného platu
  • Staňte sa Samaji: Osobou prispievajúcou sumou ktorá sa rovná 3 dňom z vášho mesačného platu.
  • Údaje kam poslať váš príspevok sú tu:Číslo účtu: 3118646054 / 0200 (VÚB banka). Do poznámky udajte prosím svje meno a slovo “prispevok”. Napr. “Peter Novák, príspevok”. Ak posielate platbu zo zahraničia, tu sú dodatočné údaje potrebné na prevod: IBAN : SK55 0200 0000 0031 1864 6054 Adresa banky: VUB a.s. , Mlynské nivy , 829 90 Bratislava 25, pobočka: Mnoheľova ulica 9, 05801 Poprad
 5. Ďaľšia možnosť ako prispieť Swamijiho sange je prispieť na vzdelávanie detí v škole Gurukul, kde deti študujú pod vedením Majstra od veku 7-14 rokov a vyrastajú z nich osvietené bytosti. Ak by ste chceli sponzorovať jedno dieťa, prispejte 5000 INR (Indických rupií) mesačne, čo sa v prepočte rovná cca 100 Euro podľa denného kurzu.
 6. Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorí by boli ochotní prepisovať preložené knihy do Slovenčiny - t.j. niekto, kto ovláda dobrý strojopis. Prekladateľ by mohol priamo diktovať jeho preklad a ten by bol hneď prepisovaný do počítača a preklad by bol tak oveľa rýchlejší.
 7. Daľšie aktivity môžu zahŕňať oslovovanie yogových centier, duchovných centier a aktívne ich pozývať na naše programy a kurzy vyvesovaním plagátov napríklad o činnosti meditačného centra v našich mestách. Plagáty by museli boli vyrobené a tlačené z vlastných nákladov (jedná sa o 15, 20 ks), čo je tiež považované za formu dotácie.
DSCN0107Veríme že si budete môcť vybrať z množstva možností ako prebrať zodpovednosť a ako použiť svoje schopnosti. Preto vám v mene celej Slovenskej sangy ďakujeme za to, že ste venovali váš čas a prečítali si tento príspevok.

S otvorenou náručou sa tešíme na odozvy všetkých dobrovoľníkov, ktorí sú odhodlaní venovať svoj čas, talent alebo svoje bohatstvo (alebo všetky tri) pre vyššie dobro vesmíru a prispieť tak misii osvietenia v tejto dobe, kedy je snaha prelomiť kolektívnu negativitu absolútne nevyhnutná!

Každá veľká vec začína malými krôčikmi,a budeme to my, ktorí sme urobili tie prvé malé kroky a vykročili na cestu obety pre vedomí prelom v ľudskom vedomí.

Preto pridajte sa k nám, staňte sa Sévakom (nesebeckým služobníkom pre vesmír)!!!! Staňte sa Ananda Sévak (blažený služobník)!!!

Vaše otázky a prihlášky príjmame na emailovej adrese slovakia.shivaloka@gmail.com

Pretransformujme spolu Slovensko na krajinu úsmevov, šťastia, štedrosti a pozitivity. A pamätajte - keď čokoľvek ponúknete misii Majstra, nie len že vám to Existencia vráti, ale zasype vás oveľa väčším množstvom priaznivosti. Obetovať čokoľvek pre dobro Vesmíru je ten najvyšší druh obety.


CHYSTAJÚCE SA PROJEKTY  NA SLOVENSKU


Staňte sa dobrovoľníkov pre projekt Nithyananda Annalaya, bezplatné reštaurácie po celom svete! 

Prosím prečítajte si rannú správu, kde Swamiji predstavuje celý projekt. Je to veľmi inšpirujúce čítanie a verím, že rovnako ako mňa inšpirovala táto ranná správa natoľko, že som sa rozhodla tento projekt na Slovensku koordinovať, inšpiruje minimálne ďalších, ktorí sa podujmú dobrovolníčiť  pre tento výnimočný projekt. Podmienkou pre dobrovoľníkov tohto projektu je byť obohatení o 4 tatvas=pravdy: (integrita, autenticita, zodpovednosť a obohacovanie ľudí), iniciovanie do nich priamo Swamim Paramahamsa Nithyanandom počas jeho programov, či už priamo v jeho fyzickej prítomnosti, alebo cez internet. 

Teším sa na odozvy od vás. 

Kamalalochana


Nithyananda začína Annalaya Projekt – bezplatné reštaurácie po celom svete 

Táto prednáška bola podaná dňa 24.1.2013

Ďalšia vec je veľmi dôležitá. Chcem vám predstaviť moju víziu pre Nithyananda Annalayas po celom svete. Prosím pochopte pár základných vecí: jedlo je koreňový vzorec, ktorý naši Majstri používali na to, aby priviedli ľudí k osvieteniu a takisto jedlo bolo našimi Majstrami používané na „obohacovanie“ ľudí! Jedlo bolo používané na obohacovanie. Správne pochopenie a autentickosť vás obohacuje tým, že vás oslobodí od mnohých vzorcov. Podieľať sa o neho s hlbokou láskou vás obohatí!

Pochopte moju víziu o Annalaya. Keď jeme, buďme pri tom autentickí. Keď kŕmime druhých, buďme pri tom autentickí. Neurčujte pravidlá keď kŕmite druhých. Nerozmaznávajte sa, keď kŕmite seba. Rozumiete? My však robíme úplný opak! Keď kŕmime seba, rozmaznávame sa, keď kŕmime druhých, určujeme rôzne pravidlá!

Podávam vám jasnú víziu ako chcem, aby fungovali naše Annalayas po celom svete. Upanishad veľmi pekne hovorí – annam bahu kurvita! – vytvárajme a podieľajme sa! Annam bahu kurvita – vytvárajme a podieľajme sa!

Je zodpovednosťou všetkých žiakov a nasledovníkov Nithyanandu vytvárať jedlo a podieľať sa o neho so svetom. Vytvárať a podieľať sa. Žiadnemu hladnému žalúdku nemôže byť odopreté jedlo. Po druhé – na žiadnom mieste, kde nie je hlad, nesmiete vyhadzovať jedlo. To znamená, nemôžete vhadzovať viac jedla do úst ako je váš hlad. Akonáhle je po hlade, nemôžete hádzať jedlo do vášho žalúdka alebo vyhadzovať ho do odpadkového koša, ktorý nie je hladný. 

“Annam bahu kurvita

Annam na nindhyaat

Tat vratam”

Vytvárajme a podieľajme sa o jedlo. Nech sú všetky hladné žalúdky naplnené jedlom. Neplytvajme jedlom. Na žiadnom mieste, kde nie je hlad, nevyhadzujme jedlo (ani vonku alebo dovnútra). Toto znamená byť autentický s jedlom.

Tak ako ako naši Majstri používali jedlo ako spôsob na oslovenie k ľuďom... rovnako ako Palani panchamrutham, Tirupathi laddu a všetky ISKON-ské reštaurácie. Vedú 3000 Govinda reštaurácií... klobúk dolu pred nimi!  

Prosím pochopte, všade kde kde máme oddaných ctiteľov a žiakov, vo všetkých mestách chcem, aby bolo v centre mesta prenajaté miesto, kde bude reštaurácia ponúkať jedlo bezplatne. A mala by tam byť Galéria, kde sa budú predávať naše knihy a bude tam meditačná halá, kde ľudia budú môcť meditovať a odísť...

S autentickosťou a integritou, s požehnaním Annapoorna Devi, ja sa zaväzujem tento projekt financovať! Každý, kto je pripravený to viesť, prosím zostavte plán tohto projektu a zaviažte sa autenticky - budem to viesť. Všetci na celom svete sa môžu uchádzať o tento projekt... existujúce chrámy začnite to realizovať... miesto, kde ľudia môžu prísť, dostať bezplatné jedlo, kúpiť si naše výrobky cez eN-Galleriu... už len týmto oslovíme toľko ľudí. Všetci Niraahaaris... Niraahaara tím by mal o tom začať rozmýšľať. Ako nirahaaris nemáte jesť, ale mali by ste sa o jedlo podieľať! Keď ide o nás, hladovanie je ideálne. Keď ide o druhých hodovanie, je ideálne!

Jeden veľký Sadhu - Shantananda Saraswathi – pochádzal z Coimbatore – urobil z toho veľmi úspešný projekt. Dosiahol Maha Samadhi (opustil telo). Jeho ctitelia tento projekt úpešne vedú v Singapure, tento projekt má názov Anna Lakshmi. V Chennai na Mount Road vedú jednu jedáleň Anna Lakshmi...

Kedy začnete tento projekt v Singapure? Daj mi spätne vedieť túto informáciu. Chcem od vás všetkých, aby ste to urobili, jednoducho ponúknite pomocnú ruku na podieľanie sa s inými. Ja som pripravený financovať to. Pokým budem jesť, budem to financovať. Budem financovať tento projekt a iba potom sa najem. Dokážem to! Požehnanie Annapurna Devi je pri nás. Dokážeme to!

Kedy toto začneme v Bidadi? Na Shivarathri? Tak potom až po Shivarathri ja začnem jesť tuhé jedlo…

Keď sme začínali s ašrámom, prvá vec, ktorú som povedal, bola: „Začneme tu variť iba vtedy, keď dokážeme nakŕmiť ľudí!“ Nielen nakŕmiť ľudí, povedať svetu, že ste k dispozícii.

Koľkí z vás máte odvahu začať tento projekt? Bangalore Marthahalli. Nemajte obavy o financovanie. Ja vás budem financovať. St. Julien Francúzsko, dokonca aj keby ste to chceli urobiť v Senegale, ja som pripravený to financovať. Moje požehnania! Charlotte je pripravené? Skvelé! Začnite! Atlanta je pripravená. Moje požehnania! Prosím pochopte celý tento projekt. Celý tento projekt budem úplne financovať z našej centrály. Akýkoľvek bude deficit. Ak vediete Anna Mandir, na začiatku to budem financovať aj. Keď budete neskôr vykazovať zisk, z toho sa potom zaviažete financovať ďalšiu annalayu. 

Máme prihlásený Hyderabad, Malajziu, Srilanku, Atlantu, Tiruvannamalai, Vancouver, Toronto. Srilanka - 3 miesta, Oman, LA, Tumkur, Bangalore-Malleshwaram, Londýn, Scottsdale, Sattur-Tamilnadu, Austrália
Všetky mestá teraz pošlite do Bidadi počas naledujúcich dní plán projektu. Bude to schválené. Prosím pošlite to na en.sharing@nithyananda.org

Annalaya – podieľanie sa o jedlo, vaidyalaya – podieľanie sa o lieky, dhyanalaya – podieľanie sa o meditáciu, vidyalaya – podieľanie sa o dlhodobé vzdelávanie.

Prečítam teraz mestá, ktoré sa rozhodli zobrať túto zodpovednosť:
1.     Bidadi - Bangalore, 2.     St. Julien Francúzsko, 3.     Charlotte Srisailam, 4.     Atlanta, 5.     Tiruvannamalai, 6.     Vancouver, 7.     Toronto, 8.     LA, 9.     Oman, 10. Hyderabad, 11. Srilanka – 3 miesta, 12. Tumkur, 13. Bangalore Marthahalli, 14. Londýn, 15. Scottsdale, 16. Sattur, 17. Monterrey, Mexiko, 18. San Jose, 19. Madurai, 20. Salem, 21. Singapore, 22. Malaysia – 5 miest, 23. Oklahoma, 24. Calgary, 25. San Diego, 26. Chennai Tiruvottriyur, 27. Paríž, 28. Bangalore Nithyananda Vidyalaya, 29. Bangalore Malleshwaram, 30. New York, 31. Seattle, 32. Ohio, 33. Rumunsko, 34. Maroko, 35. Mumbai, 36. Dallas, 37. Pudukottai, 38. Adayar Chennai (Sumathi & Shanmuganathan), 39. Madagaskr, 40. Colubia, 41. Togo Africa, 42. St. Louis, 43. Hyderabad City, 44. Redendo Beach, Los Ageles, 45. Phoenix (Rasik Bhai), 46. Coimbatore (Suresh), 47. Houston, 48. Chennai (Tondayarpet), 49. Chennai Eldams road, 50. Sergazhi (Kannan), 51. Greensborough, 52. Granada Španielsko, 53. Triad Severná Karolína, 54. Chennai – Porur, 55. Tharamangalam, 56.Thiruppur, 57. Tiruchi, 58. Ida Annavasal, 59. Mayiladuttura, 60. Slovakia-Shivaloka

Všetky tieto miesta by sa mali podieľať s ľuďmi o jedlo. Dátum začiatku – o tom by ste sa mali zaviazať na zajtrajšom satsangu. Váš záväzok by mal presne definovať miesto, dátum aj čas. Ak máte vo vašom meste chrám, rozbehnite tam tento projekt. Ak nemáte chrám, musíte ísť do mesta.

Všetky Annalyas budú mať nádhernú deity Meenakshi. Vaigai bude pre nás posvätná rieka. Všade kde je zariadenie s filtrom na vodu, mali by ste to nazvať ako Vaigai. A vo všetkých Annalayas bude deity Meenakshi. Začneme ju robiť teraz. Budeme ju mať v zliatine z piatich kovov, pretože keď je z kameňa, nemôže sa premiestňovať. V našej Annalay ju budeme mať z kameňa.

My – ctitelia Shivu -  sa musíme podieľať o jedlo so svetom, to je náš životný štýl. To je naša kultúra...

Poviem vám, pre každého kto si zoberie tento prasad (dar) spolu s jedlom to bude pre neho iba dobré, tieto veľké duchovné myšlienky... Dávam túto zodpovednosť tímu Nithyananda Niraahaaris, aby skoordinovali tento projekt a urobili pre neho krásnu web stránku. To že nejete obohacuje vás, podávanie jedla druhým obohatí druhých. Skvelé!

Mali by sme mať mobilné Annalayaas. Všade kde máme Utsavas, kongregácie, by sme mali mať aj mobilné Annalayas. Všade kde sú veľké náboženské udalosti, by sme mali mať 4-5 nákladných áut, ktoré tam pôjdu a budú sa podávať bezplatné jedlo. Poviem vám, požehnania Annapurni sú s nami. Vďaka nej sa nám to podarí. Mahadeva samotný dá peniaze Jnaana Sambandarovi, aby urobil túto Annalayu. Pozrite, vrátane zálohy, zmeny miesta, poplatkov – všetko budem financovať. Všetko čo vy potrebujete je vykonať to s autentickosťou a integritou. Uistite sa, že sa neplytvá jedlom, že sa neplytvá peniazmi. Je to krásna vec. Tak krásna. Poviem vám – nebudem to potrebovať financovať viac ako 6 mesiacov. Ale budem to financovať aj potom...! Ale nebude potrebné to financovať viac ako 6 mesiacov, pretože ja verím v ľudí! Môžete z nich urobiť Nithyanandu alebo Hitlera. Možete z nich urobiť boha alebo diabla. 

Annam Na Parischakshita (to je citát z Taittiriya Upanishadu) – znamená neplytvať jedlom.

Mali by sme byť ako Mc Donalds – byť všade, po celom svete – ale jedlo bude zadarmo! Urobme bezplatné jedlo na celom svete ako životný štýl. Jedlo zadarmo; začnime to! Verím v dobro ľudkých bytostí. Beriem zodpovednosť za ich neautentickosť. Urobíme to a som si istý, že budeme úspešní.

Oddelenie výstavby – teraz potrebujete vytvoriť pravidlá. Všetky Annalayas by mali byť rovnakej farby a mali by mať deities Meenakshi...

Aj New York sa zaviazal. Skvelé, krásne.

Fotografie Nindraseer Nedumaran, Nayanmaar, Mangayyarkarasi, Jnaana Sambandar, Meenakshi deity, fotografie Sundareshwararu, Sharada Devi a Annapoorni. Mali by sme mať všetky tieto obrázky, pretože všetci z nich boli ideálmi pri podávaní jedla. Pozrite ako odvážne sme začali preberať zodpovednosť. Uvidíte aký veľký úspech toto bude mať, keď tak veľa ľudí urobíme integrovanými a autentickými. Tisíce sa stanú autentickými. Budeme učiť ľudí ako iných kŕmiť a ako sa stať Niraahaari. Naučíme ich oboje. Obohatíme ľudí obidvoma spôsobmi...
Toto znamená prevziať zodpovednosť! Dokonca bez trápenia, bez rozmýšľania to budem financovať. A poviem vám, viem že keď začneme, vynesieme toľko dobra z ľudí. Keď prevezmete zodpovednosť za to, že ste autenticky dobrí, vynesiete dobrotu z ľudí. Poviem vám, že možno nebudem potrebovať ani 6 mesiacov, aby som ich urobil sebestačnými! Samozrejme, prijímam zodpovednosť za financovanie, kým sa stanete sebestačnými. Akonáhle sa stanete sebestačnými, zoberiete zodpovednosť za viac a viac Annalayas. Reťaz Annalayas ako Mc Donalds – vegetariánske annalayas.

Cítim sa taký naplnený. Cítim sa ako keby som mal hody. Žalúdok je plný, bytie je plné! Podieľanie sa prináša tak veľa radosti. Keď ho prijmete s autentickosťou, prinesie vám to tak veľa radosti. Nateraz máme 54 Annalaya záväzkov. Takže teraz 55. Eldams sa zaviazal. 

Všetci títo ľudia, pre všetkých týchto ľudí, ktorí koordinujú tento projekt, poskytnem vikendový program ASP, takže všetci sa naučia tieto štyri pravdy ... ó, aké krásne ráno! Toto je to čo je „dobré ráno“! Už máme 55 Annalayas. Poviem vám, ukazujte svetu dobrotu. Autenticky obohacujte. Spôsobíte tým, že aj ľudia budú vyjadrovať dobrotu. Spôsobíte, že sa v nich objaví Boh. Keď stojíte na ulici a dáte banán alebo jedlo človeku, ktorí kráča, neodíde bez toho, aby dal niečo naspäť.  Keď schmatneme jeho peňaženku, napadne nás. Je to o nás...

 „Keď niekto príde do môjho domu ako hosť, ako ho nasýtim?“ Takýto prístup by sme mali mať ku všetkým ľuďom. Rishi Daya, ty si pracoval v Mc´Donalds  ... môžeš sa tiež preštudovať systém v Govinda reštauráciách. Myslím, že za jedlo účtujú minimálne. Ja nechcem účtovať nič. Verme ľuďom. Mali by sme byť schopní pekne to riadiť... pozri sa na San Jose, LA, samotné miesto chrámov je veľmi pekné. Je to v samotnom centre mesta. Ak to urobia v ich chráme, to stačí. Toronto, San Jose, LA, Seattle, všetky sú v centre mesta. Seattle je vedľa Mayuri, mojej obľúbenej reštaurácie. Pochopte, len kvôli jedlu som si schopný zapamätať malú reštauráciu. Pre niečo by si nás mali ľudia zapamätať – pre vašu autentickosť, vašu lásku, vašu starostlivosť. Mali by sme oslovovať ľudí.

Skvelé, v Seerkazhi sa tiež zaväzujú. Takže máme 56. Snehamayi – reštaurácia znamená dávať jedlo zadarmo... tak ako chrámy, všetky kongregácie majú dovolenie podávať jedlo. Pochopte, Annalaya a reštaurácia sú jedno a to isté. Nepotrebujete účtovať. Iba požiadame ľudí, aby darovali. Mali by sme byť schopní presunúť sa na ďalšiu úroveň, keď si ľudia budú môcť aj objednať; kde niekto príde, objedná si, naje sa a ide. Mali by ste byť schopní vypracovať sa. Iba potrebujeme dať do toho trocha rozumu! Použite myslenie. To je všetko. Autentickosť sa môže stať realitou. Nemajte obavy. Začnite obohacovať s autentickosťou. Budete iba zasypávaní. “Annam na parichaksheeta” – pridajte to.

V priebehu 56 minút máme 56 Annalayaas!

Pridajte ďalšie dve miesta - Tiruvannamalai Apparsami madam, Kumarakovil…Thanjavur (Kalaiselvan) Mill Valley, Croatia, Tirupattur (Shiva Shanmugam). Daya – budeš musieť pracovať s každým z nich.

Koľkí z vás máte sebadôveru že budete môcť byť sebestačný od prvého dňa? Hyderabad, LA, Toronto, Malaysia, Vancouver, Ohio, S hudbou a krásnou vôňou budeme podávať jedlo ľuďom. 

annalaya@nithyananda.org

Musíme obohatiť všetky annalaya projekty o tieto 4 védy – chaturvédy. Musíte sa uistiť, že všetci dobrovoľníci sú posilnení o tieto štyri pravdy vrátane ľudí, ktorí varia, umývajú riad, spia, všetci.

Vždy som mal toto ako víziu, že jedlo je prvá priorita v tomto projekte. Všetko urobíme dostupným – bude tam aspoň malá knižnica a meditačná hala mali by sme mať galériu. Toto všetko by tam malo byť. Ale podieľanie sa o jedlo je prvá priorita. V mene Meenakshi sa podieľajte o jedlo.

Mali by sme mať teraz stretnutie, ako si s tým poradiť. Oddelenie výstavby by malo prísť s plánom, vrátane farby a všetkého. Oddelenie hudby, galéria...

Organizačné oddelenie – Daya by mal prísť s jasnou infraštruktúrou, ako by sme to mali financovať. Ma Girija bude celú vec koordinovať. Ma Girija by mala prísť tu do Bangalore, aby sa celá vec udiala cez pripomínanie každému a realizovaním. Jasné. Ma Girija by mala riadiť menu, recepty, zácvik kuchárov, dobrovoľníkov a to všetko. Ma Maneesha sa bude starať – si zodpovedná za obohacovanie ľudí o tieto 4 pravdy a obohacovanie ľudí, aby obohacovali druhých o tieto 4 pravdy. Knižnica by mala mať túto základnú literatúru. Kto prevezme zodpovednosť za jej poslanie všetkým, za poslanie všetkých kníh -   Jnaanalaya – Ma Supriya a Ma Achala prevezmú zodpovednosť za založenie jnaanalaya.

Mali by byť dostupné všetky publikácie Dhyanapeetam a DVD. Ľudia by mali vidieť všetky prednášky. Ak je to možné mali by byť dostupné dotyková obrazovka a všetky letáky o našich programoch. Encyklopédia hinduizmu – všetky zväzky. Vybrané knihy Ramanu, Ramakrishnu, Osha, Deepak Chopru... urobte zoznam, uvidíme. Všetky objednáme a sprístupníme. A 112 upanišadov.

Keď hovorím všetky publikácie, je to vrátane našich eNvidyalaya publikácií a počítača s krásnou obrazovkou, aby si mohli prezerať prednášky. Všetky tieto výdavky, vždy keď ich nedokážu financovať, budeme podporovať my...

Mettur, Pondicherry, Anniyur, Senthurai, Oorakarai, Tirunelveli…

Od Pondicherry po Paríž, od Seerkazhi po Seattle, Maduraja po San Jos, svet rezonuje na jednej frekvencii! Už sa to deje od Prayagu po Ohio.

Všetci by ste mali vedieť – v Ohiu máme dve rieky a je tam spodná voda. Jednu rieku som pomenoval Ganga, druhý ako Yamuna a spodnú vodu ako Sarawathi. Tam kde sa všetky tri stretávajú sa dá vidieť vír.

Takže už máme 68! Je to možné. Uvidíte, že to dokážeme! Potrebujete iba pár rúk, aby ste to zvládli. Ľudí, ktorí sa rozhodli obohacovať. To je všetko. Ma Tejo – amruta kalasa, ktorá je v rukách Annapoorni by mala byť logom pre annalyau. Akshaya patra Annapoorni by mala byť emblémom pre Annalaya. Alex zistí ERP.

Takže Akshayapaatra, ktorá je v rukách Annapoorni, by mala byť naším emblémom.

Takisto by sme mali mať mobilné Annalayas, všade kde je náboženská skupina alebo je potrebná pomoc. Mali by sme ísť v 5 veľkých dodávkach... 

Oddelenie vízie vytvorí video a dokument a predstaví ho svetu, požiadajú, aby nás obohatili tým že ich obohatíme!

Odkaz na pôvodný text v angličtine: www.nithyananda.org/video/nithyananda-launches-annalaya-project-free-kitchens-worldwideĎALŠIE MOŽNOSTI DOROVOĽNÍCKEJ PRÁCE

1.  V súčastnosti hľadáme prekladateľov, ktori by mohli začať prepisovať a prekladať Swamijiho video-nahrávky. Ak máte schopnosť prekladania z angličtiny a ste ochotní obetovať svoj čas dobrovoľníckej práci, dajte nám vedieť o svojom talente a my vám obratom priradíme videá ktoré by sme potrebovali preložiť.

2.    Ak viete po anglicky ale netrúfate si ju prekladať a boli by ste ochotní  prepisovať jeho videá v angličtine, ktoré by potom boli posunuté ďalej prekladateľom, dajte nám vedieť o svojom talente.

3.   Ak neovládate angličtinu, máte možnosť začať prepisovať zvukové nahrávky zo satsangov nahratých v slovenčine. V súčastnosti sa budú všetky prekladané webináre a satsangy nahrávať. Tieto nahrávky stačí len prepísať na papier aby sa dali následne zverejniť vo forme článkov na našom blogu, neskôr webstránke a potom by sa dali  zverejniť aj vo forme brožúr - je to fantastický zdroj osvietenej literatúry.

4.   Hľadajú sa ľudia, ktorí vedia pracovať na webstránke a web-designe, ktorí by nám mohli pomôcť vytvoriť Slovenskú webstránku s osvietenými učeniami Swamijiho.

5.   Hľadajú sa ľudia, ktorí by boli ochotní osloviť svojich známich a skupiny ľudí, ktorí by boli otvorení učeniam o vedách, o  osvietených pravdách, o živote  a  pozvali ich na pravidelné satsangy vo vašom meste.

6.   Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorí by viedli týždenné satsangy - meditačné stretnutia. Meditačné stretnutie všetci poznáte. Pozostáva z meditácie alebo kriye a jednej Swamiho prednášky a Nithya duchovného liečenia na konci.

7.   Hľadajú sa ľudia, ktorí hoci nemajú čas alebo jazykové schopnosti ale majú možnosť prispieť finančne do Slovenskej Sangy. Swamiji sa vyjadril už minulý rok, že Slovensko bude mať védsky chrám a že on sám príde na Slovensko ak sa to podarí. Swamiji sa totižto rozhodol, že už nevycestuje nikam, kde nie je védsky chrám. Na výstavbu a údržbu chrámu je nevyhnutné množstvo finančných dotácií a sanga môže už v súčastnosti začať pracovať na vybudovaní tohto kapitálu pravidelným prispievaním sange. V tomto ohľade máte dve možnosti:
 • Staňte sa Satsangi: Prispievajte mesačne sumou ktorá sa rovná jednému dňu z vášho mesačného platu.        
 • Staňte sa Samaji: Osobou prispievajúcou sumou ktorá sa rovná 3 dňom z vášho mesačného platu.   
 • Účastník satsangov: Za satsangy (spojené s meditáciou a preloženou Swamijiho prednáškou) sa platia 3 Eur. (*neplatí pri 21-dňovej transformačnej meditácii ktorá je bezplatná.)
8.   Ďaľšia možnosť ako prispieť Swamijiho sange je prispieť na vzdelávanie detí v škole Gurukul, kde deti študujú pod vedením Majstra od veku 7-14 rokov a vyrastajú z nich osvietené bytosti. Ak by ste chceli sponzorovať jedno dieťa, prispejte 500 INR (Indických rupií) mesačne, čo sa v prepočte rovná cca 8-9 Euro podľa denného kurzu.

9.    Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorí by boli ochotní prepisovať preložené knihy do Slovenčiny - t.j. niekto, kto ovláda dobrý strojopis. Prekladateľ by mohol priamo diktovať jeho preklad a ten by bol hneď prepisovaný do počítača a preklad by bol tak oveľa rýchlejší. 

10.  Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorí by boli ochotní pomáhať pri usporadúvaní programov a webinárov počas Školy Životnej Blaženosti, počas iných 2-dňových osvietených programov a počas webinárov. Práca počas dvojdňových programov znamená, účasť celých dvoch dní a pomáhanie s podavaním jedla, nápojov a rôznych iných vecí.

11.  Hľadajú sa dobrovoľníci ochotní pomáhať pri zostavovaní technického vybavenia počas pravidelných satsangov, programov a webinárov. Od týchto dobrovoľníkov sa očakáva aby boli technicky zdatní, aby vedeli zostaviť počítače, ozvučenie, projektory, premietacie plátna, video-kameru atď. Zatrénovanie do softwérov, ktoré sa používajú na webinároch bude poskytnuté.  Hoci doteraz sme mali fantastický skupinu dobrovoľníkov, je dobré mať zálohu a vedieť že ich môžeme pohotovo osloviť a spoľahnúť sa na nich.

12.  Hľadajú sa dobrovoľníci, ktorí by boli ochotní preskúmať možnosť vytvorenia účtu pre sangu v obidvoch mestách. Účet by mal byť čo najlacnejší a najvýhodnejší. Ak máte chuť a záujem venovať čas tomuto prieskumu a podať spätnú správu koordinátorom v mestách, dajte nám vedieť.

13.  No a posledná možnosť je váš záujem stať sa učiteľom (acharyom). Ak sú medzi vami takí, ktorí by mali záujem stať sa učiteľmi Nithya Yogy, učiteľmi  Školy Životnej blaženosti a zúčastniť sa školení ktoré sa konajú len v angličtine, buď naživo v Indii alebo v Los Angeles v Kalifornii, alebo výnimočne cez video-konferenciu z Indie, tiež nám dajte vedieť. 

Takže ako vidíte, možností ako prebrať zodpovednosť a ako použiť svoje schopnosti pre dobro Slovenskej sangy je neúrekom. Preto vám v mene celej Slovenskej sangy ďakujeme za to, že ste venovali váš čas a prečítali si tento príspevok. 
S otvorenou náručou sa tešíme na odozvy všetkých dobrovoľníkov, ktorí sú odhodlaní venovať svoj čas, talent alebo svoje bohatstvo (alebo všetky tri) pre vyššie dobro vesmíru a prispieť tak misii osvietenia v tejto dobe, kedy je snaha prelomiť kolektívnu negativitu absolútne nevyhnutná! Pochopte, že každá veľká vec začína maličkými krokmi, takže ak nás bude len pár, budeme to my, čo sme urobili tie prvé malé kroky a vykročili na cestu obety pre vedomí prelom v ľudskom vedomí. 
Preto pridajte sa k nám, stante sa Sevakom (nesebeckým služobníkom pre vesmír)!!!! Stante sa Ananda Sevak (blažený služobník)!!!

Vaše otázky a prihlášky prijmeme na tejto emailovej adrese a tešíme sa na vašu spoluprácu. Ak máte záujem o akúkoľvek formu Sevy, napíšte o bode, ktorému sa chcete venovať a prebrať za neho zodpovednosť. Spolu môžeme vytvoriť silnú Slovenskú osvietenú komunitu, ktorá pracuje v mene Bojovníkov (Arjunov) pre Osvietenie!
Pretransformujme spolu Slovensko na krajinu úsmevov, šťastia, štedrosti a pozitivity. A pamätajte - keď čokoľvek ponúknete misii Majstra, nie len že vám to Existencia vráti, ale zasype vás oveľa väčším množstvom priaznivosti. Obetovať čokoľvek pre dobro Vesmíru je ten najvyšší druh obety.

Nithyanandam! Ma Nithya Vibhooti

Preview

"Seva" je dobrovoľnícka práca. 
Seva je cesta k transformácii, k osvieteniu. 
Staňte sa dobrovoľníkom! 
Kliknite na obrázok.